Aktualności

WYBORY PREZYDENCKIE 28 CZERWCA- INFORMACJA DLA WYBORCÓW

  • 25-06-2020
Niedzielne wybory prezydenckie 28 czerwca będą się odbywały w reżimie sanitarnym ze względu na pandemię COVID-19. O czym trzeba wiedzieć i warto pamiętać? Koniecznie trzeba zasłonić nos i usta, warto zabrać własny długopis. Lokale będą czynne w godz. 7-21.
Tradycyjne głosowanie w lokalu wyborczym nie będzie się bardzo różniło od wcześniejszych wyborów.  W środku będzie mogła przebywać maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe (oprócz członków komisji). Na bieżąco będą tego pilnowały poszczególne komisje. Jeżeli wyborca przyjdzie na wybory wieczorem, do godziny 21.00, a przed lokalem będzie kolejka – będzie mógł oddać głos: wejdzie do lokalu według kolejności także po godzinie 21.00.
Członkowie komisji zostaną wyposażeni w środki ochrony osobistej, a pomiędzy stanowiskami do głosowania będzie zachowana odległość półtora metra. W ciągu dnia kilkakrotnie (minimum 6 razy) będą dezynfekowane np. klamki, uchwyty, kontakty czy urny, a pomieszczenia na bieżąco wietrzone. W lokalach będą dostępne długopisy, ale zalecamy zabranie własnych.
 
Do lokalu powinniśmy wejść w maseczkach lub w inny sposób zasłonić nos i usta. Aby pobrać kartę do głosowania musimy się wylegitymować dokumentem tożsamości ze zdjęciem - dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem. W celu identyfikacji trzeba będzie na moment odsłonić twarz.
 
Kiedy otrzymamy już kartę, co należy potwierdzić własnoręcznym podpisem, musimy udać się w miejsce wyznaczone do głosowania. Stawiamy znak "x" tylko i wyłącznie przy nazwisku jednego kandydata.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją