Gmina Fair Play 2009

Gmina Korsze – Gminą Fair Play 2009 

b_0_130_16777215_00_images_gmina_fplay2.jpg


Konkurs "Gmina Fair Play" – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji jest afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej, a jego organizatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, który ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie promocji etyki i wspierania przedsiębiorczości zarówno po stronie biznesu, jak i samorządów lokalnych.


Zestaw cech, którymi powinna wykazać się „Gmina Fair Play”, a są to:

- aktywne podejmowanie działań organizacyjnych, promocyjnych i finansowych mających na celu przyciągnięcie inwestorów do gminy,

- dążenie do rozwiązywania pojawiających się problemów w drodze wzajemnego porozumienia,

- dotrzymywanie podjętych zobowiązań,

- stałe polepszanie infrastruktury gminnej, 

- promowanie pro-ekologicznych inwestycji i obiektów dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,

- praworządność i wysoki poziomem etyczny pracowników gminy,

- prowadzenie konsultacji z mieszkańcami oraz dbałość o zaspokojenie ich potrzeb

- współpraca z lokalnym biznesem.Przyznanie gminie certyfikatu jest poprzedzone wielomiesięczną i wieloetapowa weryfikacją. W I etapie gminy samodzielnie wypełniają obszerną ankietę - dane z czterech ostatnich lat, w której udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące oferty inwestycyjnej, obsługi inwestorów, udogodnień, jakie gmina oferuje przedsiębiorcom, planowania przestrzennego, rozwoju infrastruktury technicznej, promocji gminy, w tym promocji gospodarczej, inwestycji gminnych i komercyjnych, otwartości społeczności lokalnej na nowe przedsięwzięcia inwestycyjne. Do wypełnionej ankiety gminy dołączają dokumenty oraz materiały promocyjne potwierdzające przedstawione informacje.


Następnie wszystkie ankiety oceniane są przez co najmniej trzech audytorów i punktowane. Punkty uzyskane przez daną gminę w I etapie to średnia ocen audytorów oceniających tą gminę. Zdobycie 72 na 100 możliwych punktów kwalifikuje gminę do II etapu. 

W II etapie wszystkie gminy odwiedzane są przez audytorów, których zadaniem jest potwierdzenie informacji przedstawionych przez gminy w ankietach. W tym celu w gminie organizowany jest audyt, w ramach którego audytor przeprowadza spotkania z przedstawicielami danej gminy, władzami, pracownikami odpowiedzialnymi za obsługę inwestorów, przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji i organizacji otoczenia biznesu (banków, firm ubezpieczeniowych, dostawców mediów itp.). Audytor bada terminowość i prawidłowość wydawanych decyzji związanych z inwestycjami, a także zwiedza gminę i dokonuje przeglądu inwestycji realizowanych zarówno przez gminę, jak i prywatnych inwestorów - osoby indywidualne, przedsiębiorstwa oraz inne instytucje. Inwestorzy uczestniczą również w weryfikacji gmin. Równolegle z audytami w gminach biuro programu przeprowadza badania opinii inwestorów, którzy zrealizowali lub realizują inwestycje na terenie gmin. Inwestorzy oceniają gminę odpowiadając na 20 pytań związanych z prowadzeniem inwestycji i działalności gospodarczej na terenie danej gminy. Audytor następnie sporządza raport benchmarkingowy, w którym można zobaczyć jak dana gmina wypadła w opinii lokalnych inwestorów. Uzyskanie tytułu GMINA FAIR PLAY i Certyfikatu potwierdza rzetelność gminy wobec inwestorów, jak również zobowiązuje do utrzymywania wysokiego poziomu obsługi inwestorów i doskonalenia go. Certyfikat "Gmina Fair Play" wyróżnia nagrodzony samorząd na tle innych gmin, a dla inwestora jest gwarancja rzetelności ze strony gminy.


Gmina nagrodzona certyfikatem "Gmina Fair Play" jest godna zaufania, otwarta na nowe inicjatywy gospodarczo - inwestycyjne, zapewnia przyjazny klimat dla inwestorów oraz ich profesjonalną obsługę. Dba również o codzienne potrzeby mieszkańców.
Więcej informacji na stronie: 

http://gmina.fairplay.pl/

Katalog Ofert Inwestycyjnych "Gmina Fair Play 2009":

http://koi.fairplay.pl/index,pl,415,1.html#gmina
Uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 4 grudnia 2009 roku w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Gminę Korsze reprezentował Ryszard Ostrowski, Burmistrz Korsz.

 

 

 

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Wywiad z burmistrzem Korsz

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś27
Ten tydzień840
Ten miesiąc2431
Wszystkie461587

Kubik-Rubik Joomla! Extensions