KARTA DUŻEJ RODZINY

Lip
21
2014

 


b_150_100_16777215_00_images_urzad.nowy.jpg

Urząd Miejski w Korszach rozpoczął wydawanie Kart Dużej Rodziny, która uprawnia jej posiadaczy do korzystania ze zniżek przy korzystaniu z usług publicznych. Pełny i aktualny wykaz instytucji udzielających tych ulg i zniżek jest dostępny na stronie: www.rodzina.gov.pl.

Karta Dużej Rodziny przysługuje każdemu członkowi rodziny wielodzietnej. Przez rodzinę wielodzietną rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice), w tym rodzice zastępczy i osoby prowadzące rodzinne domy dziecka, oraz małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci, które są w wieku poniżej 18 lat bądź kontynuują naukę lub studia. Dochód rodziny nie stanowi kryterium przyznania Karty Dużej Rodziny.

W celu uzyskania karty należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, pamiętając przede wszystkim o podaniu numerów PESEL. Należy zabrać dowody tożsamości rodziców, akty urodzenia dzieci i ewentualnie – ich orzeczenia o niepełnosprawności oraz w przypadku dzieci powyżej 18 roku życia – zaświadczenia ze szkoły lub uczelni o tym, że dana osoba jest słuchaczem lub studentem z zaznaczeniem jaka jest regulaminowa data ukończenia nauki.

Resztę formalności rejestracyjnych załatwia Referat Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim w Korszach, pok. 205 (Kierownik Referatu: Piotr Sańko lub jego Zastępca – Helena Kotkowska).

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym rządowym programie.

 

Formularz do pobrania

 

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Wywiad z burmistrzem Korsz

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś27
Ten tydzień840
Ten miesiąc2431
Wszystkie461587

Kubik-Rubik Joomla! Extensions