Mocne strony miasta

Dlaczego warto inwestować w Korszach?


Gmina Korsze ma charakter gminy miejsko-wiejskiej. Leży w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego, w nieznacznym oddaleniu od granicy z Federacją Rosyjską. Niedaleko znajdują się przejścia graniczne: drogowe w Bezledach i kolejowe w Skandawie. Atutem Korsz jest dogodne położenie na przecięciu ciągów komunikacyjnych drogowych i kolejowych oraz dobrze rozbudowany dworzec kolejowy z infrastrukturą kolejową i towarową.


Ze względu na wysoką jakość gleb i dobre warunki do rozwoju rolnictwa gmina Korsze dysponuje przewagą konkurencyjną w obszarze działalności rolniczej. W związku z możliwościami rozwoju rolnictwa na terenie gminy istnieją dobre warunki funkcjonowania firm w sektorze rolno-spożywczym. W obrębie gminy znajduje się wiele zabytków architektonicznych, a więc istnieje spory potencjał do rozwoju branży turystycznej. W kontekście występowania na obszarze gminy Korsze dogodnych warunków klimatycznych możliwa jest budowa elektrowni wiatrowych.

Bardzo ważnym czynnikiem zachęcającym inwestorów do lokalizacji inwestycji na terenie gminy Korsze jest posterunek Urzędu Celnego pozwalający na sprawne dokonywanie odpraw celnych zarówno drogowych jak i kolejowych.

Nie mniejsze znaczenie ma wysoki potencjał siły roboczej stanowiący w połączeniu z istnieniem dobrze uzbrojonych terenów dogodne warunki do funkcjonowania firm z branży przemysłowo-usługowej.

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Wywiad z burmistrzem Korsz

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś27
Ten tydzień840
Ten miesiąc2431
Wszystkie461587

Kubik-Rubik Joomla! Extensions