Położenie

Miasto i Gmina Korsze leży w północno-wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Teren jest równinny, jedynie w południowej części gminy pagórkowaty, w jej granicach nie ma prawie jezior. Gmina Korsze jest typową gmina rolniczą, gdzie gleby są urodzajne, o dobrej strukturze i zasobności w składniki pokarmowe. Gmina Korsze wchodzi w skład powiatu kętrzyńskiego. Od zachodu graniczy z gminami: Bisztynek i Sępopol, od północy z gm. Barciany, od wschodu z gm. Kętrzyn, od południowej strony z gm. Reszel

Na terenie gminy przecinaja się dwie drogi wojewódzkie nr 590 (Biskupiec-Łężany-Reszel-Barciany) i nr 592 (Bartoszyce-Ketrzyn-Giżycko). Po reformie administracyjnej w 1999 roku miasto Korsze znajdują się w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego.

Z Korsz do Olsztyna, miasta wojewódzkiego, jest niecałe 80 km. W Korszach znajduje się węzeł kolejowy obsługujący pociągi pasażerskie i towarowe w czterech kierunkach, w tym 2 do granicy państwa.

Ogólna powierzchnia gminy wynosi 24994 ha, w tym grunty orne 14306 ha. Liczba mieszkańców Gminy wynosi ponad 11 tysięcy, natomiast miasto Korsze zamieszkiwane jest przez 4849 mieszkańców.

Słowo od burmistrza

b_150_100_16777215_00_images_burmistrz.png

Witamy

W imieniu własnym i mieszkańców miasta pragnę powitać wszystkich, którzy zainteresowali się naszym pięknym miastem.
W 1962 roku nadano prawa miejskie osadzie Korsze. Jesteśmy jednym z najmłodszych miast na Warmii i Mazurach, a ten fakt zobowiązuje nas do nowoczesności i otwarcia na nowe pokolenie.
Przyjeżdżając do Korsz każdy znajdzie tu coś dla siebie. Inwestor tereny pod inwestycje, turysta czyste powietrze, piękne krajobrazy oraz zabytki, będące częścią wielowiekowej historii Korsz. Mam nadzieje, że nasze miasto spełni Państwa oczekiwania.

Burmistrz Korsz
Ryszard Ostrowski

Wywiad z burmistrzem Korsz

Nasz profil na FB

Polecane strony

Statystyki odwiedziń

Dziś27
Ten tydzień840
Ten miesiąc2431
Wszystkie461587

Kubik-Rubik Joomla! Extensions