Aktualności

GMINA KORSZE NA DOŻYNKACH POWIATOWYCH

  • 18-09-2019
Przedstawiciele Gminy Korsze uczestniczyli w dożynkach powiatowych, które w tym roku odbyły się 14 września w Srokowie. Wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w intencji rolników.
Gminę Korsze na czele z Burmistrzem Korsz Ryszardem Ostrowskim reprezentowały sołectwa: Kraskowo i Łankiejmy. Jak co roku wszystkie gminy z powiatu kętrzyńskiego stanęły do rywalizacji w konkursach dożynkowych.  Sołectwo Kraskowo w powiatowym konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zajęło 2 miejsce otrzymując nagrodę pieniężną w wysokości 900 zł.  Sołectwo Łankiejmy otrzymało nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł za udział w powiatowym konkursie na najpiękniejszy wieniec.
 
Podczas dożynek wystąpiły zespoły lokalne z gminy Korsze : Anibabki z Łankiejm, Kalinki z Garbna oraz Baby z Babieńca.
 
Dożynki Powiatowe były doskonałą okazją do uhonorowania rolników, którzy zarówno wynikami produkcyjnymi osiąganymi w gospodarstwie, jak i postawą społeczną wyróżniają się w środowisku. Odznaczeni odznaką honorową "Zasłużony dla Rolnictwa" z gminy Korsze zostali: Pan Eugeniusz Krasucki z Garbna oraz Tadeusz Szumkowski z Łankiejm.
 
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim .

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: DOŻYNKI POWIATOWE

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją