Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Wydarzenia

"SENIOR BLIŻEJ KULTURY"

Na zaproszenie Senator Rzeczypospolitej Polskiej Pani Małgorzaty Kopiczko, Burmistrz Korsz Jan Adamowicz wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywne Korsze, w ramach projektu „SENIOR BLIŻEJ KULTURY” finansowanego przez Fundację PGE - Mają zaszczyt zaprosić SENIORÓW 60+ na bezpłatny wyjazd do Warszawy. W programie wycieczki m.in. zwiedzanie Senatu, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz obejrzenia sztuki „Cassa Valentina” w Och Teatrze.
WYJAZD 10 lipca 2023r. o godz. 7.00.
czytaj dalej

40-LECIE MKSU

Serdecznie zapraszamy na obchody 40-lecia Miejskiego Klubu Sportowego w Korszach.
 
czytaj dalej

KGW WANDAJNY "SUPER BABKI" ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

KGW "Super Babki" w Wandajnach zaprasza mieszkańców Gminy Korsze do udziału w projekcie "Sport w swe życie wprowadzamy z nałogami zwyciężamy".
 
Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Korsze.
czytaj dalej

POMÓŻMY SOŁECTWU GLITAJNY W KONKURSIE "EKO-SOŁECTWO"

Sołtys sołectwa Glitajny Tadeusz Woźniak zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy Korsze o pomoc w zbieraniu elektrośmieci. Elektrośmieci zbierane są do 20 października 2023 r. W ramach działań zapewniony będzie odbiór urządzeń po wcześniejszym zgłoszeniu. Więcej informacji można uzyskać pod numer telefonu 507 195 445. W ramach konkursu zbierane są elektrośmieci, takie jak: pralki, lodówki, zamrażarki, roboty kuchenne, czajniki, tostery, zmywarki, suszarki, żelazka, odkurzacze, telewizory, radia, komputery, laptopy, drukarki, monitory, telefony, maszyny do szycia, golarki, zabawki  elektryczne, baterie, silniki elektryczne, dojarki, akumulatory itp.
czytaj dalej

DNI KORSZ 2023

Oto artyści tegorocznych DNI KORSZ!!!
Szczegóły już niebawem!!!
czytaj dalej

TURBOKOZAK W KORSZACH

Dobra zabawa ze szczyptą sportowej rywalizacji - tak w skrócie można określić to, co działo się w piątek na korszeńskim Orliku oraz hali sportowej. Tego dnia odbył się turniej Turbokozak, w którym udział wzięło blisko 40 uczestników w różnym wieku i o zróżnicowanych umiejętnościach, którzy bardzo poważnie potraktowali każde wyzwanie.Rywalizację podzielono na trzy kategorie. Najmłodsi uczestnicy musieli przebrnąć pomyślnie przez sześć konkurencji, natomiast starsi przez osiem. Po podliczeniu punktów okazało się, że tytuł Turbokozaka wśród najmłodszych należy do Błażeja Antończyka, drugi był Jakub Krawczyk, a trzecia Maja Malanowska. W drugiej, najliczniejszej kategorii zwyciężył Wiktor Szwarc, przed Hubertem Łukasikiem i Oskarem Płomińkim. Wśród najstarszych uczestników rywalizacja była bardzo zacięta i rozstrzygnęła się wraz z ostatnim strzałem na bramkę. Ostatecznie najlepszy okazał się Michał Malanowski, wyprzedając Szymona Żywickiego i Marcina Hłyściuka. Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali statuetki, medale i dyplomy. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety Gminy Korsze.
Dziękujemy za udział i gratulujemy zaangażowania oraz sportowej rywalizacji.
czytaj dalej

BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA W KORSZACH

Od godziny 16.00 na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach można było spotkać wielkie, bajkowe postaci – ŚWINKA PEPPA, MYSZKA MINNIE, PANI I PAN MINIONEK, które doskonale wypełniali bajkowy klimat plenerowej imprezy zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Uroczystość rozpoczął Dyrektor MOK Korsze – Piotr Frąckiewicz oddając prowadzenie animatorowi kultury MOK Korsze – Katarzynie Żwierełło. Obecność swą zaznaczył w sposób nadzwyczajny Włodarz Korsz – Jan Adamowicz - Burmistrz Korsz, recytując wiersz Jana Brzechwy „Lokomotywa”. Przechadzał się z wielkim koszem cukierków wśród licznie zgromadzonej publiczności i częstował wszystkie dzieci. 
czytaj dalej

ATRAKCYJNY DZIEŃ DZIECKA W SOŁECTWIE GLITAJNY

4 czerwca br. w Sołectwie Glitajny odbył się festyn z okazji
czytaj dalej

TURBOKOZAK W KORSZACH

W piątek, 9 czerwca od godziny 12:00 będziemy czekać na Was na kompleksie boisk sportowych „Orlik 2012" w Korszach.Zapraszamy do zmierzenia się z dobrze znanymi konkurencjami piłkarskimi z minimalnie zmienionymi zasadami punktacji w celu uatrakcyjnienia zabawy. Na najlepszych czekają statuetki, medale i dyplomy. Zwycięzcy poza otrzymanymi nagrodami będą mogli przez cały rok chwalić się tytułem największego Turbokozaka w Korszach!
Zapraszamy do zabawy.
czytaj dalej

KORSZE ODWIEDZĄ MISTRZOWIE TAŃCA BREAK DANCE!

9 czerwca br. Korsze odwiedzą MISTRZOWIE tańca BREAK DANCE!
Start godz. 17:00, sala widowiskowa MOK Korsze. WSTĘP BEZPŁATNY.

Połączone siły wielu organizacji i instytucji sprawiły, że kolejna edycja międzynarodowego festiwalu BREAKMANIA nabrała porządnego rozpędu. Ponad 200 najlepszych tancerzy z Polski, Łotwy, Litwy i Ukrainy będzie rywalizowało w Korszach i Kętrzynie o miano NAJLEPSZEGO Z NAJLEPSZYCH! Trzydniowy festiwal, to znakomita przestrzeń do konfrontacji umiejętności tanecznych, wzmocnienia pasji oraz nawiązania nowych znajomości.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego - Marek Brzezin.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Hip Hop Mazury, Stowarzyszenie Aktywne Korsze, Miejski Ośrodek Kultury w Korszach, Kętrzyńskie Centrum Kultury, Gmina Korsze, Miasto Kętrzyn, Gmina Kętrzyn.

Partnerzy: Fabryka Reklamy Kętrzyn, Autoland Kętrzyn, Red Bull.

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kętrzyn w ramach Profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałanie narkomanii.

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Korsze.
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 48
Facebook Page Plugin