Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Wydarzenia

FESTYN W GARBNIE

W dniu 30.07.2022 odbył się integracyjny Festyn w Garbnie organizowany przez KGW i Sołectwo Garbno. Impreza rozpoczęła się oficjalnym powitaniem przez Burmistrza Jana Adamowicza. Następnie zostały ogłoszone wyniki turnieju plażowej piłki siatkowej, który odbył się w dzień festynu:
I miejsce - Korsze
II miejsce - Garbno
III miejsce - Łankiejmy
 
czytaj dalej

DNI RODZINY W ŁANKIEJMACH

W sobotę 6 sierpnia na Osiedlu Bloki odbyły się Dni Rodziny zorganizowane przez Sołectwo Łankiejmy oraz KGW Anibabki. Festyn rozpoczął się meczem " Łankiemy vs Reszta Świata" z okazji III Memoriału im. Stefana Chodania. Na zabawę przybyły dzieci ze swoimi rodzinami, dla których przygotowane zostały konkursy rodzinne. Nie zapomniano również o dorosłych, którzy mogli spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych.  Dużą atrakcją dla dzieci była dmuchana zjeżdżalnia. Powodzeniem cieszyły się stoiska przygotowane przez Sołectwo Łankiejmy oraz KGW Anibabki, na których można było zakupić wypieki przygotowane przez członków Koła Gospodyń.  Nie zabrakło również darmowej kiełbaski z grilla oraz bigosu. Zabawę umiliły nam śpiewająco KGW Anibabki, a całą imprezę poprowadził Pan Andrzej Sochacki. Tego typu imprezy pokazują jak miło, radośnie oraz rodzinnie można spędzić czas. Wszystkim przybyłym dziękujemy za wspólną zabawę!
 
Tekst i fot.: KGW Anibabki z Łankiejm
czytaj dalej

KONCERT W KRASKOWIE

Obchodząc jubileusz 650-lecia lokacji Kraskowa wzięliśmy udział w trzeciej już imprezie z cyklu spotkań poświęconych zaakceptowaniu tej rocznicy. 28 lipca odbył się koncert Patryka Nakielskiego i Adama Kowalskiego. Muzycy zagrali utwory Bacha i Wieniawskiego. Kościół rozbrzmiewał dźwiękami instrumentu klawiszowego oraz ponad stuletnich skrzypiec. Słuchacze dopisali, wypełniając wnętrze świątyni swoją obecnością i poczuciem wspólnoty. Przed koncertem wysłuchano prelekcji Joanny Małkiewicz na temat nieczynnych organów kraskowskiego kościoła. Dziękujemy artystom, sponsorom i uczestnikom oraz paniom, które przygotowały słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że pokłosiem atmosfery dzisiejszego wieczoru będą kolejne spotkania z kulturą, której przecież w historii Kraskowa nie brakło.
 
Fot. Józef Pyrcz
Tekst:Joanna Małkiewicz
czytaj dalej

ZABAWA W GLITAJNACH

Zapraszamy na Festyn Sołęcki w Glitajnach.
czytaj dalej

650-LECIE KRASKOWA

Już niebawem 27 sierpnia br. FESTYN z okazji 650- lecia Kraskowa. Zachęcamy do wspólnego świętowania w sołectwie Kraskowo (boisko).
czytaj dalej

ZAPRASZAMY

 
Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „OTWARTE DRZWI” zaprasza do udziału w projekcie.
czytaj dalej

WNĘTRZE Z LAT 60 W MGBP KORSZE

Z okazji  obchodów 60-tej rocznicy nadania praw miejskich dla Korsz, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach przygotowała ekspozycję przedstawiającą wnętrze pokoju oraz przedmioty codziennego użytku, używane 60 lat temu. Do wystawy dołączona jest kopia nadania praw miejskich dla Korsz. Czytelnicy, którzy nas odwiedzą otrzymają pamiątkowe zakładki do książek. Zapraszamy!
czytaj dalej

TEATR W KORSZACH

14 lipca br. w Korszach wystawiono niepowtarzalne widowisko pt. „Jak przestałem być idealny”. W wypełnionym muzyką na żywo spektaklu pytania o odmienność i różnorodność były przeplatane wyczynami akrobatów. Humor kontrastowany z refleksją o tym, jak długa droga prowadzi czasami do samoakceptacji. Spektakl w reżyserii Justyny Lipko-Koniecznej, Justyny Sobczyk i Justyny Wielgus jest inspirowany mitem o Ganeśi – hinduskim bóstwie z głową słonia oraz prawdziwą historią Josepha Merricka – znanego również jako człowiek-słoń. Spektakl przygotował Warszawski Teatr 21 przy współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.
czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ FOTOGRAFICZNĄ

Zapraszamy na wystawę fotograficzną „KORSZE DAWNIEJ I DZIŚ” w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Wystawa czynna do końca września br. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Każdy odwiedzający wystawę otrzyma pamiątkowe pocztówki wydane z okazji 60-lecia nadania praw miejskich miastu Korsze.
Wystawa powstała przy współpracy z Kętrzyńską grupą fotograficzną KURS, za co serdecznie dziękujemy.
 
czytaj dalej

KONKURS

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym nawiązującym do „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza.

Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych, a udział w nim jest całkowicie dobrowolny i bezpłatny.

Celem Konkursu jest wyłonienie najciekawszej i najładniejszej pracy konkursowej (fotografii) nawiązującej do „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza. Interpretacja dowolna.
 
 
Prace konkursowe należy przesłać wraz z kartą zgłoszenia na adres naszej biblioteki do 22 sierpnia 2022 r. Laureatów nagrodzimy podczas akcji Narodowego Czytania, którego tematem w tym roku są właśnie „Ballady i Romanse” A. Mickiewicza.
 
Autor: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 36
Facebook Page Plugin

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.00 do 15.00

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 71
  • Tydzień: 559
  • Miesiąc: 3106
  • Wszystkie: 5426

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube