Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

DOŻYNKI GMINNE

W niedzielę 15 września w Korszach odbyły się Dożynki Gminne. Rolnicy z Gminy Korsze wraz z przedstawicielami władz gminy, na czele z Burmistrzem Korsz Ryszardem Ostrowskim rozpoczęli dziękczynienie za tegoroczne plony w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Z tej okazji została odprawiona uroczysta msza św. dożynkowa, której przewodniczył ks. Proboszcz Remigiusz Zaniecki. Do świątyni, w podzięce za plony, zostały przyniesione pięknie uwite wieńce i kosze przygotowane przez mieszkańców gminy, a także chleby upieczone z tegorocznego ziarna. Po mszy św. wszyscy uczestnicy w korowodzie dożynkowym udali się na Publiczne Miejsce Spotkań w Korszach, gdzie rozpoczęła się część oficjalna i artystyczna.
 
Korowód prowadziły poczty sztandarowe Duszpasterstwa Kolejarzy z Korsz oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach. Kolejno szli starostowie dożynek, dzieci ubrane w stroje ludowe z Przedszkola Miejskiego w Korszach, rolnicy z wieńcami, goście i mieszkańcy. Po przejściu barwnego korowodu dożynkowego, zgodnie z tradycją starostowie tegorocznego święta plonów Państwo Michał i Sylwia Korpusik przekazali gospodarzowi gminy – Burmistrzowi Korsz Ryszardowi Ostrowskiemu bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż, który później podzielili wśród mieszkańców.
 
Grupy dożynkowe zaprezentowały bogate i kolorowe wieńce. W uroczystościach dożynkowych uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych, delegacja z miasta partnerskiego Ejszyszki. W trakcie uroczystości uhonorowano rolników, którzy swoją pracą oraz wynikami produkcyjnymi osiąganymi w gospodarstwie wyróżniają się na tle gminy. Wręczono także odznaki „Zasłużony Dla Korsz".
 
Podczas konkursu na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, komisja konkursowa przyznała następujące miejsca w konkursie:
1. Sołectwo Łankiejmy
2. Sołectwo Kraskowo
3. Sołectwo Podlechy
 
Wyróżnienia: Sołectwo Parys, KGW „Baby z Babieńca”, Klub Seniora „Pod Parasolem”, Klub Seniora „Pod Dębem”, Klub Seniora „Bratek”
 
Również w ramach konkursu na „Najpiękniejsze stoisko dożynkowe” JURY przyznało nagrody trzem sołectwom, które wykazały się ogromną kreatywnością.
Komisja przyznała następujące miejsca:
1.Sołectwo Podlechy
2.Sołectwo Kraskowo
3.Klub Seniora „Pod Dębem”
 
Wyróżnienia: Sołectwo Garbno, Sołectwo Suśnik, Klub Seniora „Bratek”
 
W zmaganiach sołeckich najlepszą okazała się drużyna z Sołectwa Podlechy zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Sołectwa Garbno a trzecie Sołectwo Kraskowo.

Część artystyczną uświetnił występ Szkół Artystycznych z Bagrationowska.
Na scenie zaprezentowały się również Baby z Babieńca, Korszenianki, Kalinki z Garbna, Ani Babki z Łankiejm, Sekret z MOK Korsze oraz zespół DISCO POLO SHOW.
 
Organizatorzy serdecznie dziękują darczyńcom:
Firmie EDP Renewables
Firmie Wipasz
Firmie Maspex
Bankowi Spółdzielczemu w Reszlu o. Korsze
 
Za wsparcie  dziękujemy Parafii Podwyższenia  Krzyża Św. w Korszach, Przedszkolu Miejskiemu w Korszach oraz Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach.
 
Organizatorzy: Gmina Korsze, Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

118Galeria zdjęć: DOŻYNKI GMINNE

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Facebook Page Plugin
Youtube Player

Kontakt - stopka

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Korszach
ul. Adama Mickiewicza 13
11-430 Korsze
Telefon 897541828
Faks 897540011
E-mail ugim_korsze@korsze.pl
 
Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego
poniedziałek od godz. 8.00 do 16.00
wtorek - piątek od godz. 7.30 do 15.30

Statystyki odwiedzin

  • Dziś: 67
  • Tydzień: 1807
  • Miesiąc: 3839
  • Wszystkie: 5007

Znajdź nas

  • Logo: Facebook
  • Logo: Youtube