Serwis Miejski
Logo: Konsultacje społeczne Logo: eUsługi Logo: epuap Logo: BIP Logo: Facebook
Logo: Urząd Gminy Korsze

Aktualności

TAK ŚWIĘTOWALIŚMY 11 LISTOPADA

„Naród, który traci pamięć  przestaje być Narodem-staje się  jedynie zbiorem ludzi,
czasowo zajmujących dane terytorium"
Józef Piłsudski
czytaj dalej

LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA "BARCJA" OGŁASZA NABÓR WNIOSKÓW

Nabory wniosków o powierzenie grantu w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
 
Lokalna Grupa Działania „Barcja” ogłasza nabory wniosków o powierzenie grantu w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Wnioski o powierzenie grantu wraz z załącznikami można składać w terminie od 25 listopada 2019 r. do 13 grudnia 2019 r. w godzinach od 9.00-15.00. Ostatniego dnia naboru wnioski można składać tylko do godziny 12:00. Decyduje data wpływu wniosku do Biura LGD.
czytaj dalej

11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości.
czytaj dalej

MIKRORACHUNEK PODATKOWY OD 1 STYCZNIA- MOŻESZ SPRAWDZIĆ GO JUŻ DZIŚ

Od 1 stycznia 2020 r. PIT, CIT i VAT zapłacisz do urzędu skarbowego wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego). Swój numer mikrorachunku możesz sprawdzić już teraz w generatorze dostępnym na stronie podatki.gov.pl lub w dowolnym urzędzie skarbowym. Wystarczy podać swój numer PESEL lub NIP.
 
czytaj dalej

ZAGRALI DLA MARKA

3 listopada 2019 r. w hali widowiskowo-sportowej w Korszach odbył się charytatywny turniej piłki halowej "GRAMY DLA MARKA". Uczestnicy zagrali dla Marka Fornala, byłego zawodnika MKSU, mieszkańca naszego miasta. U Marka zdiagnozowano zespół POEMS. Z bardzo aktywnego człowieka, stał się osobą potrzebującą pomocy innych osób przez 24 godziny na dobę. Jako piłkarz nigdy nie odstawiał nogi, był niezwykle trudnym i wymagającym rywalem. Tym razem rozgrywa mecz o najwyższą możliwą stawkę.
 
czytaj dalej

TURNIEJ CHARYTATYWNY "GRAMY DLA MARKA"

W niedzielę 3 listopada o godzinie 10:00 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Korszach odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej, z którego dochód zostanie w całości przekazany na leczenie Marka Fornala. Zespoły można zgłaszać pod numerem telefonu 605 579 088 do 01.11.2019r. (piątek). Podczas zawodów będzie można wspomóc Marka kupując ciasta i gorące napoje.
 
Zapraszamy wszystkich do wsparcia tej szczytnej akcji.
czytaj dalej

INFORMACJA O CZASOWYM ZAMKNIĘCIU DROGI POWIATOWEJ 1582N TOŁKINY-FILIPÓWKA NA ODCINKU STARYNIA-TOŁKINY

W związku z rozpoczęciem robót budowlanych dotyczących realizacji inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej 1582N Tołkiny-Filipówka (droga wojewódzka nr 594) na odcinku Starynia-Tołkiny” - odcinek zostaje zamknięty dla lokalnego ruchu. Planowane zamknięcie drogi odbędzie się w godz. od 8.00 do 16.00 przez okres 8 dni, począwszy od dnia 31 października 2019 r. do 8 listopada 2019 roku włącznie.
 
czytaj dalej

ZAWIADOMIENIE BURMISTRZA KORSZ O KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH

W związku z art. 79 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2018 r. poz. 2081 z późn. zm.) zawiadamiam, że w dniu 07.11.2019 r. o godzinie 11.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach zostanie przeprowadzone spotkanie ze społeczeństwem w sprawie prowadzonego postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie „Centrum Badawczo-Rozwojowego WIPASZ S.A. w Warnikajmach gm. Korsze, pow. kętrzyński, woj. warmińsko-mazurskie”, na terenie działki ew. nr 34/6, obręb Warnikajmy, gmina Korsze, powiat kętrzyński, woj. warmińsko — mazurskie.
 
 
 
czytaj dalej

MŁODZIK W EKSTRAKLASIE!

Dużym sukcesem zakończyły się rozgrywki naszej drużyny w I lidze Młodzika. Podopieczni Krzysztofa Piwiszkisa w 10 spotkaniach zanotowali 9 zwycięstw, które dały im przepustkę do gry w Ekstraklasie wojewódzkiej!
 
Gratulujemy!!!
czytaj dalej

MECZ CHARYTATYWNY DLA MARKA

26 października na stadionie Miejskim w Korszach odbył się mecz o Mistrzostwo forBet IV ligi. Na czterech ligowych zwycięstwach z rzędu zatrzymał się licznik MKS-u Korsze. W 13. kolejce forBET IV ligi nasz zespół przegrał z rezerwami Stomilu Olsztyn.
 
Dochód z biletów z sobotniego meczu MKS Korsze - Stomil II Olsztyn zostanie przekazany na rehabilitację i powrót do zdrowia Marka Fornala. Podczas meczu można było także wesprzeć Marka kupując ciasto gorącą kawę i herbatę.
 
czytaj dalej
Facebook Page Plugin
Youtube Player